Benim Hikayem

[dflip id=”697″ ][/dflip]

Sonsuzluğum

Küçücük bir çocukken sonsuzluğunda kaybolduğum hayal dünyam ve çizdiğim hayali kahramanlarım beni güzel sanatlara yönlendirdi. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisans yaparken buldum kendimi.

Animasyon, stopmotion ve masalların filmleştirilmesi üzerine tez çalışmaları yaparken çocuk kitabı yazarlığı ve çizerliği, sanat yönetmenliği, kısa film ve belgesel film alanında da çalışmalarıma devam ediyorum. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde de öğrencilik hayatıma devam etmekteyim.

Çalışmalarım

Yazıp resimlediğim kitaplardan bazıları Korece ve Estoncaya çevrildi. 2019 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görüldüm.

2020 yılında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği Projesi için 0-6 yaş ve 6-15 yaş çocuklarda güvenlik kültürü üzerine eğitim modülü yazdım ve aynı kuruma bu alanda birçok kitap yazıp resimledim.

Halen Londra’da özel bir şirkette resimli kitaplar üzerine dersler veriyorum.

Tüm bu çalışmalarım ve çocuklarla paylaşmak istediğim hikayelerim beni okullarda atölye çalışmaları yapmaya sevk etti.

İlham

Doğada yürümeyi çok seviyorum. Doğayı gözlemlemeyi, sonsuz boşluktaki yıldızları izlemeyi, hayvanları, rüzgarı, ağaçların birbirine değerken çıkardığı sesi dinlemekten büyük keyif alıyorum.

İçimdeki çocuk

Çocukların gözündeki pırıltıyı gördüğüm andan beri yazıyorum, çiziyorum, okuyorum, geziyorum, izliyorum, kokluyorum, hissediyorum…

Keşfetme isteği peşimi bırakmadığından sürekli yeni yöntemler deniyorum. Farklı sonuçlar olağanüstü heyecanlara yol açarken hayal gücüme de yeni kapılar açtığına inanıyorum.

Kendimi geliştirmek için sürekli yeni fırsatlar arıyorum. İstanbul’daki atölyemde üretmeye devam ediyorum.

Ve atölyemdeki her yerin oyuncaklarla dolu olmasının bir nedeni var: Devlere inanıyorum! Ejderhalara inanıyorum! Sihirli pelerine ve sihirli fasulyelere inanıyorum! Yıldız tozuna inanıyorum! Hayal gücümü besleyen, beni iyi eden her şeye inanıyorum!

Oyuncaklar… Hayal gücümün en büyük destekçileri…