• Kırılan Kalpler Nereye Gider? Kitap Kapağı
 • Kırılan Kalpler Nereye Gider? Okul Öncesi Çocuk Kitabı
 • Kırılan Kalpler Nereye Gider? Dolala Karakteri
 • Kırılan Kalpler Nereye Gider? Dolala Karakteri

Kırılan Kalper
Nereye Gider?

Okul Öncesi / İlk Çocukluk
“Dört yaşındaki bir çocuğun kırılan kalbini iyileştirme öyküsü…”

Demek kırılan şeyler asla eskisi gibi olmazdı. İyi de Neşe’nin kalbi de ablasına kırılmıştı. Bundan sonra kalbi hep kırık mı olacaktı? Bu duruma canı iyice sıkılan Neşe, ”Oyun oynarsam, bu kadar üzülmem ve kalbim iyileşir.” diye düşündü.

 • ISBN

  978-605-08-2702-6

 • Barkod:

  9786050827026

 • Baskı

  3

Kırılan Kalpler Nereye Gider
Kırılan Kalpler Nereye Gider İç Sayfa 6
İç sayfalar

Editörün Görüşü

Zozan Demirci

Ne Zaman Büyüyeceğim kitabıyla 2019 TYB ödülü alan Gülşen Arslan Akca, Kırılan Kalpler Nereye Gider kitabıyla çocuklara kalplerinin kırılabileceğini ve “özür dileyerek” bu kalp kırıklığının tamir edilebileceğini, rengârenk resimler ve eğlenceli üslubuyla anlatıyor.

Her çocuk özür dilemeyi bilir, fakat çocukları hemen özür dilemeye teşvik etmek onlar için yararlı olmayabilir. Gözden geçirmek, tartışmak, duyguları hakkında düşünmek, çocuklar için “özür dileme”yi kolaylaştıracaktır. Kırılan Kalpler Nereye Gider, kalbi kırılan bir çocuğu kalp kırıklığını tamir etme ve “özür dileme” üzerine düşündüren bir kitap. Bu kitapla çocuklar duygularını keşfedecekler.

Arka Kapak yazısı

Bilgi

Neşe çok soru soran, sorularının cevabını almadan asla peşini bırakmayan meraklı bir çocuk… Neşe’nin kimsenin aklına gelmeyen birbirinden ilginç soruları var. “Yıldızlar gündüzleri uyuduğu için mi görünmezler? Turuncu saçlı insanlar çok fazla havuç yediği için mi saçları turuncu? Yemeğimizi yemediğimiz zaman neden yemekler arkamızdan ağlar?”

Vee Neşe bir gün en zor sorusunu sorar…

“KIRILAN KALPLER NEREYE GİDER?”

Bu Kitap Neden Önemli?

Çocuklar kırılan kalpleri tamir etme yolunun özür dilemekten geçtiğini görecek, özür dileme alışkanlığı kazanacaklar. Her çocuğun kalbi küçük bir sebepten de olsa mutlaka kırılmıştır. Ve çocuklar kalp kırıklıklarını anlatamazlar. Bu kitapla çocuklar kendilerini Neşe karakterinin yerine koyarak, kalp kırıklığının nasıl bir şey olduğu ifade edebilecekler. Ayrıca kalp kırıklığının telafisi için özür dilemenin erdemli bir davranış olduğunu naif bir öykü ile kavrayacaklar.

Diğer Kitaplarım

Dedemin Oyuncakları

İş Bankası Yayınları

Bir Sorum Var?

Uğurböceği Yayınları